2006 yılında İlgi Mühendislik San.Tic.Ltd.Şti bünyesinde kurulan İlgiweb İnternet Hizmetlerinin ilk kuruluş amacı,firmanın kendi bünyesinde network üzerinden haberleşmeyi sağlamak ve kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur.Ancak ilerleyen zamanlarda piyasanın ihtiyacı olan güçlü,güvenilir bir firma olarak internet ortamına girmiştir.İlgiweb İnternet Hizmetleri 2006 yılından buyana müşterilerine,Hosting (Barındırma),Domain (Alan Adı ) tescil, Vds Sanal sunucu,ssl sertifikası, Sunucu Kiralama olarak hizmet vermeye başlamış ve gün geçtikçe sektörde adını duyurarak,müşteri portföyünü sürekli genişletmiş ve geçen yıllar içersinde kendini kanıtlamıştır.

Hem kurumsal,hem bireysel pazarda iddialı bir konuma gelebilmek,pazar payını en üst seviyeye çıkartmak,Türkiye'deki yer sağlayıcı firmalar'dan akılda kalan bir firma haline gelmek için sürekli kendisini geliştirmeyi ilke edinmiştir.Kalitika politikamız hiç son bulmayacak mükemmele ulaşma yolunda vazgeçilmez değerimizdir.Müşterilerimizin ilk müracaatlarından başlayıp,aldıkları hizmetlerin sonlanmasına kadar geçen süredeki talepleri,istekleri ve şikayetleri kayıt altına altına alınıp takip edilecek şekilde yapılandırılmıştır.Amacımız müşterilerimizin ihtşyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak,en son teknolojiyi takip ederek verimliliğimizi ve performansımızı arttırmak,müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini yükseltmekve uzun yıllar çalışabileceğimiz müşteri potansiyeli oluşturmaktır.

Kuruluşumuzdan bu yana hedefimizden şaşmadan ve sadık kaldığımız misyonumuz,öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak,memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartmak için kendimizi her geçen gün dahada geliştirmek iş anlayışımızdır.Bu bağlamda sunmuş olduğuuz hizmetlerde kullanımı kolaylaştırmak,servis içeriğini zenginleştirmek,son sistem donanımları sağlamak,en uygun fiyata en güzel hizmeti sunmak ve müşterilerimize artı değer katabilmek önceliklerimizdir.Samimi ve çalışkan teknik ekibimizle,müşterilerimizin sorunlarına en kısa sürede en verimli çözümleri sunabilmek,satış öncesi ve satış sonrası servislerimizle müşterilerimize güven verebilmek,sürekli devam eden Arge çalışmalarımızla gelişen dünya standartlarını en hızlı şekilde müşterilerimizle tanıştırmak,hiç bir zaman sona ermeyecek mükemmeli bulma misyonumuzun bir parçasıdır..

Şirket Resmi Ünvanı : İlgi Mühendislik Mimamrlık Danışmanlık Hiz.Temizlik Gıda Ürünleri Kimya San.Tic.Ltd.Şti.
Şİrket Adresi : 30 Ağustos Mah.104 Sk. No : 7/B Yıldız Sitesi Egekent-2 MENEMEN - İZMİR
İletişim : ( 0 232 ) 332 0 145
7/24 Müşteri Hizmetleri : ( 0 534 ) 272 99 02
Vergi Dairesi Bilgileri
Vergi Dairesi : Menemen / İZMİR
Vergi Numarası : 471 040 26 08
Ticaret Sicil Odası Bilgileri
Ticaret Sicil Memurluğu : Menemen Ticaret Sicil Odası
Sicil Nuarası : 3471

Hesap Sahibi : İsmail KOÇAK
Şube Kodu : 3532
Hesap No : 0013419
İban No : TR75 0006 4000 0013 5320 0134 19

Hesap Sahibi : İsmail KOÇAK
Şube Kodu : 0072
Hesap No : 0167184
İban No : TR150004600072888000167184

Hesap Sahibi : Taner KOÇAK
Şube Kodu : 03663
Hesap No : 38040549
İban No : TR95 0011 1000 0000 0038 0405 49

İlgiweb.com sitesinde işlem yapmadan önce lütfen bu Gizlilik Politikasını okuyunuz, Gizlilik Politikası'nı kabul etmiyorsanız, lütfen ilgiweb.com sitesi üzerinde işlem yapmayınız.Bu Gizlilik Politikası İlgiweb.com için geçerlidir ve İlgiweb.com üzerinde bahsi geçen diğer siteler için bağlayıcı niteliği bulunmamaktadır.Bu Gizlilik Politikası ile İlgiweb.com'un şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Ürünlerimizi sizlere tanıtmak, yeni ürünlerimiz, hizmetlerimiz yada promosyonlarımızdan sizleri haberdar etmek, yeni ürün satışı yapmak veya ürün satışı sonrası destek vermek için İlgiweb.com sitesinde; isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi size özel, kişisel bilgilerinizi istememiz gerekebilir. Mevcut bilgileriniz yeterli olmadığı durumda ek bilgiler sizden e-posta, telefon veya faks gibi iletişim araçları ile istenebilir. Tüm bu kapsam içerisinde toplanan bilgi İlgiweb.com sitesinde kişisel bilgi olarak nitelendirilmektedir.

İlgiweb.com siteyi ziyaretiniz sırasında, İnternet protokol adresiniz, bilgisayarınızın işletim sistemi, tarayıcı tipiniz, trafik biçimleri yada herhangi ilgili Web sitelerinin adresi gibi belirli teknik bilgiyi toplamamıza imkan veren teknolojileri kullanabilir. Ziyaretçilerimiz hakkında daha detaylı bilgi elde etmek için sitemiz tarafından bilgisayarınıza cookie -çerez- olarak nitelendirilen bilgi dosyaları gönderilebilir. Bu dosyalar tamamen kullandığınız sistem ile ilgili teknik bilgi içeren ve dünyada yaygın olarak kullanılan dosyalardır.

İlgiweb.com için web sitesini ziyaret edenlerin, kişisel bilgilerini korumak başlıca ilkeleri arasında yer almaktadır. İlgiweb.com kişisel bilgi içermeyen datayı (Kullanılan işletim sistemi, ziyaretçilerin cinsiyeti vb.) 3. şahıslar ile bilgi vermek amacıyla paylaşabilir. Yasal olarak tarafımızdan istenmedikçe kişisel olarak nitelendirilen özel bilgiler 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. İlgiweb.com İlgi Mühendislik Mimarlık Danışmanlık Hiz.Tem.Gıda Ür.Kimya San.Tic.Ltd.Şti.markasıdır, ve kişisel bilgiler; bilgi veya promosyon amaçlı şirket bünyesindeki diğer siteler ile paylaşılabilir.

İlgiweb İnternet Hizmetleri ; verinin mutlak güvenliği için gerekli teknolojik tedbirleri almaktadır. Ancak hiçbir teknolojik sistem %100 güvenli değildir. İlgiweb.com un hatalı kullanım yada kişisel bilgilerinize yetkisiz erişim gibi riskleri önlemek yada minimum seviyeye indirmek için gerekli tedbirleri almaya ve bu yönde bilgilendirici yayın yapmaya çalıştığını bilmenizi isteriz. Özellikle online işlem sırasında kullanılan kredi kartı bilgilerinin 128 bit şifreleme teknolojisi ile tarafınızdan alınıp bankaya iletilmektedir.

İlgiweb.com ziyaretçisi tarafından girilmiş olan eksik yada yanlış bilgiyi,ziyaretçisinden gelecek yeni bilgi veya çapraz sorgulama yöntemi ile elde edeceği doğru bilgi ile değiştirebilir yada silebilir. Değişiklikler İlgiweb.com olarak dilediği zaman ve bildirimde bulunmadan bu Gizlilik Politikası'nı,Siteyi yada bu sayfalara erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.

1- Hosting sunucularımız hack saldırılarına karşı Mod Security, CSF Web Güvenlik duvarı ile korunmaktadır. 8 işlemcili 64 GB RAM'li Linux ve Windows hosting sunucularımızda hızın ve kalitenin farkını yaşayacaksınız. Linux hosting sunucularımızda panel olarak cPanel, isteğe göre PLESK kullanılabilmektedir. Windows hosting sunucularımızda ise panel olarak PLESK panel kullanılmaktadır.
2- İlgiweb, barındıra hizmeti (web hosting) satın alan müşterilerine, 15 gün koşulsuz para iade garantisi vermektedir. Bu 15 günlük süre, müşteri hesabının açılması ile başlar ve taahhüt edilen sürenin geçmesiyle son bulur. Müşteri bu süre içerisinde yazılı olarak (e-mail ya da faks yoluyla) hesap iptali başvurusunda bulunursa, iptal başvurusunun ardından müşteri hesabı derhal kapatılır ve yapılan bütün tahsilatlar eft/havale yoluyla (EFT ücreti kesilerek) müşterinin ödemeyi yaptığı hesaba yatırılır. Geri iade işlemi tarafımızca onaylandıktan sonra takribi en geç 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.
3- Alan adı tescilleri ICAN ve ODTU(.tr uzantılı) tarafından belirlenen normlar doğrultusunda tamamiyle online olarak firmamız vasıtasıyla tescil edildiğinden iade kabul edilmemektedir. Tescil ettiğiniz alan adı tescil süresi itibariyle tamamen kuruluşunuza yada şahsınıza ait olup firmamız tarafından aracılığı yapılmakta ve tüm teknik destek tarafınıza sağlanmaktadır. İsteğiniz doğrultusunda tarafımızdan sağlanan yönetimi farklı bir servis sağlayıcıya aktarma hakkında sahipsiniz. Sınırlamalar Müşteri hesabının Hizmet Sözleşmesi'nde belirtilen durumlardan kaynaklanan sebeplerle askıya alınması durumunda, 15 gün geri ödeme garantisi de geçerli değildir. İnternet işlemlerinde sık sık problemlerle karşılaşılabilmektedir. Web sitenize ve diğer servislere, İlgiweb altyapısından kaynaklanmayan problemler dolayısıyla ulaşamadığınız zamanlar olabilir. İnternet hizmetinizi aldığınız internet servis sağlayıcınızdan veya ISS'niz ile İlgiweb arasındaki altyapı ve routing problemlerinden kaynaklanan bağlantı yavaşlıkları ve hatta kopmaları yaşanabilir. Bu türden sebeplerden ortaya çıkan problemlerden İlgiweb sorumluluk kabul etmemektedir. Servis sürekliliği garantisinin tek ölçütü IP Switch şirketinin, What's Up Gold yazılımının sağladığı aylık istatistiklerdir. İlgiweb gerektiği zamanlarda sunucular ve network donanımları üzerinde çeşitli güvenlik, donanım ve yazılım güncellemesi/bakımı yapmaktadır. Bu tür sistem bakımları hesap kontrol panelleri ve duyuru servisleri aracılığıyla müşterilerimize duyurulacaktır. Bu tür bakımlar sırasında meydana gelen servis kesintileri, servis sürekliliği garantisi kapsamında değildir.Duyurunun müşterinin email ayarlarını düzgün olarak yapmamasından kaynaklanan ulaşamama durumunda İlgiweb sorumlu tutulamaz.

1- TARAFLAR
1.1:Hizmet Sözleşmesi & Garanti Politikası & Kullanım Şartları İlgi web İnternet Hizmetleri .('İlgi web' olarak anılacaktır),ile Müşteri aşağıda belirtilen hükümler uyarınca anlaşmaya varmışlardır. Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı ve Müşteri tanımları şöyledir : Servis Sağlayıcı : İlgi web Internet Hizmetleri Müşteri : Hosting barındırma,Vds Sanal Sunucu ve Kiralık Sunucu servislerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş.
2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde , siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında İlgiweb.com' a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.
3- Sorumluluklar
3.1: İlgiweb.com, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile İlgiweb.com ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler İlgiweb.com tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra İlgiweb.com, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin Kontrol Panel, FTP, SQL ve E-Mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde İlgiweb.com tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, Hosting hesabından faydalanırken İlgiweb.com tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.6: Müşteri Alan Adı, Hosting ve ya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan İlgiweb.com' a herhangi bir kusur iletilemez. İlgiweb.com sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. İlgiweb.com kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için ve ya başka bir sebeple veya İlgiweb.com kendi ve ya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. İlgiweb.com hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.8: İlgiweb.com, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, E-Mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. İlgiweb.com müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutulacaktır. Buna rağmen İlgiweb.com hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan İlgiweb.com sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.9: İlgiweb.com, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen Alan Adı 'nın sahibi müşteridir. İlgiweb.com bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda Alan Adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından Alan Adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.
4- SÜRE
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından İlgiweb.com' a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)
5- ÜCRET
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2: İlgiweb.com önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya İlgiweb.com' a elden ödemekle yükümlüdür.
5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda İlgiweb.com kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.6: İlgiweb.com, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.
5.7: Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı işlemlerinde süre uzasa bile geri ödeme yapılmaz.
6- ASKIYA ALMA (Durdurma)
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı İlgiweb.com, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, E-Mail, Web, FTP hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına E-Mail, Web, FTP erişimleri yapılamaz ve E-Mail hesapları bloke olarak ; gelen E-Mail' ler geri çevrilir. Sunucular üzerinden Toplu Mail Gönderimi Kesinlikle yasaktır. SPAM olarak adlandırılan reklam mail gönderimi tesbit edildiği anda ilk etapta host hesabı 3 gün süre ile askıya alınır.Durmun tekrarı halinde hesap tamamiyle iptal edilir.Aynı şekilde hosthesabından virus yaymak yada aracılık etmek yasak olup bunun tesbit edilmesi durumunda hizmet tamamen askıya alınacaktır.
6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %10 'dur . %10' u geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından kapatılır ve askıya alınır.
6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Okuma ve Yazma izni 'nden ve benzeri gibi izinlerden kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.
7- FESİH
7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, İlgiweb internet hizmetleri hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
7.2: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
7.3: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
8- İLETİŞİM ve BİLGİLENDİRME ADRESLERİ
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3: İlgiweb.com sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstre'si gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
9- ÜCRETİN ÖDENMEMESİNDE TEMERRÜDE DÜŞÜLMESİ
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda İlgiweb.com kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için İlgiweb.com' un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde İlgiweb.com' un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
10- YETKİLİ MAHKEME ve İCRA DAİRELERİ
10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin Internet ortamında İlgiweb.com' a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). İlgiweb.com gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir!...
10.3: İşbu anlaşma 36 maddeden müteşekkil olup, taraflarca tamamen okunup tüm hükümleri kabul edilmiştir


Cevap : www.İlgiweb.com sayfasindan satin aldığınız hizmetlerin ( Alan adi , SSL sertifikasi ve Sunucu hizmetleri "VDS server Dedicated" Hariç ) tüm hizmetlerimizin 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadir. Alan adi tescilleri otomatik olarak ICANN ve METU (ODTU) tarafindan yapildigi için , iade söz konusu degildir.

Cevap : www.İlgiweb.com sayfasindan aldiginiz hizmetlerin iptali için kullanici adi ve sifrenizle sisteme giris yapmaniz ve PAKET İPTAL seçenegini seçmeniz gerekmektedir. Bir sonraki ay hesabiniz için fatura olusturulmayacaktir.
a: Haber verilmeden ve sistemden iptal siparişi verilmiş hizmet ler iptal edilmiş sayılmaz. İptal olması için Satış veya sorumlu birime bildiri yapmak zorunludur..
b: Kredi kartı ile alış veriş yapıp daha sonra bilgi ve haber vermeden İlgiweb den onay almadan ChargeBack yapıp daha sonra banka aracığılı ile ödemeye itiraz edildiği taktidirde İzmir cumhuriyet Başsavcılığına bu siparişi veren ve kredi kartı sahibi hakkında dolandırıcılık ve sahtekarlık yaptığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunulacaktır.
c: Kredi kartı ile alış veriş yapan kullanıcılarımızın bilgilerine adreslerine telefon numaralarına ve sisteme sipariş verirken kayıt altına alınan ip adresine bakılmaktadır ve bu bilgilerde bir sorun olmadığı takdirde hizmet açılmaktadır bilgilerinden şüphe edilen verdiği telefon numrasına ulaşılmayan kişilerin siparişleri açılmadan kredi kartı siparişi iptal edilmektedir.

Cevap : Kullanim sözlesmesinde , garanti kosullari ve yasal yükümlülükler detayli olarak anlatilmistir. Bu sayfaya ulasmak için Tiklayiniz.

Cevap : Müşteri Ödemesi onaylandıktan sonra; hosting ve bayi hosting paketlerimiz anında,Vds kurulumu ise en geç 6 saat içinde yapilmaktadir. Banka havalesi ödemelerinde havale kismina fatura numaranizi veya kullanıcı adınızı yazmaniz halinde havale ile ödemelerde en geç 12 saat içinde yapilmaktadir. Uyari ve kosullar ile ilgili olarak akliniza takilan sorulari destek@İlgiweb.com adresine yazabilirsiniz